Menu

W jakie akcesoria dodatkowe warto wyposażyć laptop?

Ciekawe akcesoria do laptopaCoraz więcej osób przyznaje się, że trudno jest im wyobrazić sobie pracę bez laptopa. Nie można się temu dziwić zwłaszcza, że laptop często staje się podstawowym narzędziem przeznaczonym do tego, aby wykonywać obowiązki zawodowe. Producenci akcesoriów do komputerów przenośnych mają tego świadomość, w sprzedaży pojawia się więc coraz więcej rozwiązań, dzięki którym praca z tym urządzeniem staje się jeszcze przyjemniejsza niż wcześniej. Jednym z najciekawszych wydaje się być kontroler HDMI do D_Sub. Nie można zapominać o tym, że w przypadku części nowych laptopów mamy do czynienia jedynie z ich wyposażeniem w port HDMI, a co za tym idzie, nie ma możliwości podłączenia ich do starczych komputerów, monitorów lub telewizorów. Kontroler rozwiązuje ten problem i przyczynia się do tego, że sprzęt otwiera przed nami szereg nowych możliwości.

Kolejnym rozwiązaniem, w które warto inwestować jest podstawka chłodząca. Każda osoba korzystająca z laptopa przyznaje, że zabiera ze sobą urządzenie i korzysta z niego na podłożu innym niż biurko. Nie da się jednak ukryć tego, że długa praca ze sprzętem umiejscowionym na naszych kolanach bywa niebezpieczna, a problemem nie jest wcale wyłącznie nadmierne nagrzanie naszych nóg. Nie bez znaczenia jest i to, że urządzenie użytkowane w ten sposób nie może odprowadzać ciepła tak, jak się tego od niego oczekuje, warto więc zainwestować w podstawkę chłodzącą, która pozwala na uporanie się z podobnymi niedogodnościami.

co dodatkowo kupić do laptopaInnym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością są naklejki na laptopa. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że kolorystyka urządzeń tego typu nie zachwyca, a nie każdy jest fanem różnych odcieni szarości. Naklejki pozwalają na wprowadzenie do komputera zdecydowanie bardziej odważnych barw, obudowa prezentuje się więc znacznie bardziej efektownie. Rozwiązaniem, którym warto się zainteresować jest też lampka USB do komputera, zdecydowana większość wykorzystywanych przez nas laptopów nie ma bowiem automatycznie podświetlanej klawiatury. Bardzo modne są także specjalne stoliki pod laptopa, które stwarzają możliwości znacznie większe niż te, które dają podkładki chłodzące. Ciekawą propozycją okazują się również tunery DVB-T.

Serwisant, właściciel bloga komputerowego